Mi a laminált padló?
A rétegelési eljárással készülő laminált padlónak a felépítése több, mint 90%-ban fa. Tetején egy műgyanta felület található, melyet a dekor réteg (általában fa mintázattal), illetve hordozóanyag (MDF, HDF) és hátlap követ (HPL, CPL). Vastagsága 6-12 mm között van, éppen ezért padlófűtés esetén is kiválóan alkalmazható
Mi a vinyl padló?
A vinyl padlókból két félét különböztetünk meg. Van a teljes keresztmetszetében vinyl padló és van, ami egy HDF hordozóval és parafa ellenhúzóval van ellátva és erre kerül rá a vinyl felület, majd a dekorréteg. A vinyl padlólapok megannyi előnyös tulajdonsága mellett nem is tudunk negatív jellemzőt megemlíteni. A többi burkolathoz képest sokkal puhább, csendesebb, kellemesebb a járás rajta, ízületkímélő, mezítláb is nyugodtan lehet rajta járni. Olyan meleg érzetet biztosít, hogy még padlófűtésre sincs szükség, ráadásul a legtöbb teljesen vízálló is.
Mi a parafa padló?
A parafa burkolatok változatos textúrájuk, színtónusuk mellett a fizikai tulajdonságaik is kiemelkedők. Bármilyen területen alkalmazható legyen burkolás céljára a nappalitól kezdve a vizes helyiségekig. Vízálló és víztaszító, élettartama korlátlan. A parafa padlókat paratölgy kéregből gyártják, örléssel, adalékanyag nélkül a saját gyantatartalmával "ragasztják".
Hogyan tisztíthatóak a felületek?
Mind a laminált, vinyl és parafa padlók felmoshatóak. A laminált padló érzékenyebb a többivel szembe, nem szabad áztatni, mert felhólyagosodik a tetején lévő dekorréteg. Laminált padlókhoz ajánljuk a kimondottan ehhez készült tisztító termékeket. Nedves ronggyal, felmosóval, porszívóval nyugodt szívvel takaríthatjuk őket.
Vizes helyiségekbe melyiket alkalmazhatom?
Fürdőszobába, mosdóba, konyhába laminált padlót nem ajánlunk lerakni, mert sem a vizet sem a páratartalmat nem bírja. A vinyl és parafa padlóknak a vízállóságuk nagyon jó, ezeket nyugodtan alkalmazhatjuk ezekre a területekre.
Padlófűtéshez melyiket alkalmazhatom?
Bármelyik padlónkat lehet elektromos és meleg vizes padlófűtéshez is alkalmazni. Hirtelen hőmérséklet változáskor deformálódhatnak, így arra mindenképp figyeljünk oda, hogy fokozatosan szabályozzuk a hőfokokat.
Lerakás előtt mik a teendőim?
Lerakás előtt a padlókat 48 órán keresztül abba a helyiségbe kell elhelyezni, ahova le fogjuk rakni, hogy akklimatizálódjon a helyiség páratartalmához, hőmérsékletéhez.
Hogyan kell kiszámolnom a pontos mennyiséget?
A pontos mennyiség: a helyiség m2 mérete + 10% veszteség (vágási veszteség).
Milyen kiegészítőkre van még szükségem?
A padlók alá minden esetben szükséges párazáró fóliát és alátét lemezt alkalmazni. Rengeteg fajta-féle elérhető, értékesítőink segítenek a legmegfelelőbbet kiválasztani! Ezen kívül szükség van még a szegőlécre és az ehhez tartozó klipszre és csavarokra, amivel tudjuk rögzíteni a falhoz.
Mi a lerakás módja?
Az általunk kínált padlók minden esetben klikkes lerakásúak. Nincs szükség ragasztásra. Elsősorban a párazáró fóliát, majd az alátétet kell lerakni, utána jöhet a padló és utolsó sorban a szegőléc.
Szegőléc lerakása
A szegőlécet a padló lerakása után 1 héttel szoktuk ajánlani, hogy lerakják, mert ennyi idő alatt látszódni fog ha valami probléma van padlóval.